Vroege jaren en opleiding
Dr. W. Dekker, wiens 70e verjaardag op zaterdag wordt gevierd, werd op 25 april 1950 geboren in Ermelo. Zijn academische loopbaan begon in 1968 aan de Universiteit Utrecht. In 1976 werd hij in Sebaldeburen bevestigd tot hervormd predikant.
Predikantschap en IZB-werk
Na zijn bevestiging diende ds. Dekker de gemeenten van Loenen aan de Vecht, Rotterdam-Delfshaven en Wezep. Vanaf 1998 zette hij zich in bij de IZB (Interkerkelijke Zendingsbond) voor de afdeling vorming en toerusting. Op 24 juli 2015 ging dr. Dekker met emeritaat, maar hij bleef wonen in Oosterwolde.
Academische prestaties en publicaties
Na de verschijning van zijn boek "Marginaal en missionair" promoveerde ds. Dekker in 2011 aan de Vrije Universiteit in Amsterdam op zijn studie "Afwezigheid van God. Een onderzoek naar antwoorden bij W. Pannenberg, K.H. Miskotte en A. Houtepen". In de daaropvolgende jaren publiceerde hij nog meer werken die de aandacht trokken: "Tegendraads en bij de tijd" (2015) en "Verbonden en vervreemd" (2018). Hij is tevens een van de oprichters van het blad Kontekstueel.

Erkenning en verdere betrokkenheid
In 2015 werd dr. Dekker benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, een erkenning voor zijn levenslange inzet. Hoewel met emeritaat, bleef hij actief en woonachtig in Oosterwolde.
Theologische reflecties en bijdragen
Ds. Dekker sprak vanuit Hosea 14:6a: „Ik zal Israël zijn als de dauw”. Hij constateerde dat het onderwerp Israël in de gereformeerde gezindte veel discussie oproept en vroeg zich af of de liefde voor Israël aan het kantelen is. Hij benadrukte dat de hemelse dauw genezing brengt, zowel voor Israël als voor Nederland, waar de zonde volgens hem hoogtij viert. Hij stelde dat de Heere lankmoedig, barmhartig en genadig is en dat bekering mogelijk is voor het volk Israël bij het belijden van zonde.
Lezing door Ruben van der Slik, met als titel ‘Jezus in de Synagoge, Israël in de Kerk'
Discussie over vrouwelijke ambtsdragers
In aanloop naar de generale synode van de Christelijke Gereformeerde Kerken (CGK) besprak theoloog Wim Dekker de vrouwenkwestie in de CIP Podcast. Hij merkte op dat er binnen de CGK geen plaats is voor vrouwelijke ambtsdragers, wat volgens een meerderheid van een onderzoekscommissie geen achterhoedegevecht is, maar mogelijk het gezag van de Schrift raakt. Dekker stelde dat de koers van de CGK alleen te begrijpen is als 'vrouw in ambt' een identiteitskenmerk is geworden. Hij uitte zijn bezorgdheid over het sociologisch-psychologische aspect dat een grote rol speelt in deze kwestie, en pleitte voor een meer geestelijke benadering vanuit de Bijbel, waarbij het erkennen van verschillende inzichten en de opstanding van Jezus Christus centraal staan.

tags: #dominee #dekker #oosterwolde